Studie ukazují, že přibližně polovina psů a koček trpí nadváhou. Zvíře s nadváhou má zvýšené předpoklady k onemocnění (podobně jako u člověka) – diabetes, osteoartritis, srdeční onemocnění, hypertenze, dýchací problémy, onemocnění jater a ledvin, poruchy imunitního systému a větší riziko při jakékoliv operaci.

Normální váha umožní Vašemu čtyřnohému kamarádovi žít déle!

Hlavním důvodem obezity domácích zvířat je nadbytek kalorií, ne nedostatek pohybu. Toto platí i pro štěňata/koťata stejně jako pro péči o seniory. Každý pamlsek může hrát roli. Zvíře neztloustne ze dne na den, ale přibírá na váze pomalu, během několika měsíců, a proto to majitelé často ani nezpozorují.

Tým naší veterinární kliniky Vaše zvíře zváží a v případě diagnostiky nadváhy Vám navrhne řešení. Promluvíme si o dietě, denních návycích a vyloučíme případná probíhající onemocnění. Poté navrhneme postup, který se liší pro každého pacienta a zohledňuje věk, plemeno a způsob života.

Protože kontrola přijatých kalorií je důležitá, doporučujeme obvykle, aby krmení v domácnosti prováděl pouze jeden člen rodiny. Zároveň urgujeme všechny členy domácnosti, aby zohlednili problém, kterým jejich zvíře prochází. Každodenní procházky i hra udržují vaše zvířata v kondici, stimulují a činí ho šťastnějším.

ZPĚT